Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Czym jest ekspertyza budowlana?

Zanim budynek zostanie dopuszczony do użytku, trzeba upewnić się w tym, że w ogóle nadaje się on do tego, do czego ma być przeznaczony. Należy sprawdzić i ocenić jego bezpieczeństwo, biorąc pod uwagę wszelakie elementy składające się na jego całą konstrukcję. W wyznaczeniu tych kluczowych informacji pomaga na pewno ekspertyza budowlana w Niemczech. Za każdym razem przeprowadza się ją na nowo powstałych budynkach i to niezależnie od ich przeznaczenia czy od ich charakteru. Ekspertyzę należy wykonać zarówno na obiekcie publicznym, jak i tym przeznaczonym do użytku prywatnego. Podlegają jej zatem i szkoły, i zakłady firmowe, i wielkie fabryki, i jednorodzinne domki mieszkalne.

Ogólnie rzecz biorąc, mówiąc najprościej jak się da, na ekspertyzę budowlaną zawsze będzie składać się ogólny przegląd techniczny budynku, czyli kontrola jego aktualnego stanu. Ponadto drugim kluczowym dla niej elementem jest sprawdzenie dokumentacji, którą w trakcie wznoszenia obiektu należy gromadzić i zabezpieczać, aby później właśnie móc oddać ją do wglądu tym, którzy zajmą się jej sprawdzeniem oraz porównaniem występujących w niej informacji do tego, co rzeczywiście zostało wybudowane. Wszelakie niedomówienia czy błędy są tu po prostu niedozwolone. Ekspertyza budowlana nie jest przeprowadzana po to, by komukolwiek przysporzyć jakichkolwiek problemów, gdyż jej głównym celem jest to, by wszystkie budynki dopuszczone do użytku okazały się budynkami w pełni bezpiecznymi dla swoich użytkowników, które nie będą w stanie narazić ich na żadne niebezpieczeństwo.

Przeprowadzaniem ekspertyz budowlanych zawsze zajmuje się nie kto inny jak rzeczoznawca budowlani. Specjaliści tego rodzaju pracują w każdym kraju, jednakże ważne jest to, by właśnie szukać ich w konkretnym miejscu, w którym akurat zamierza się sprawdzić jakiś obiekt. Jeżeli obiekt ten został wzniesiony w Niemczech, tylko rzeczoznawca budowalny w Niemczech zdoła dokonać w pełni prawidłowej oceny jego stanu technicznego, albowiem tylko on posiada odpowiednią i aktualną wiedzę na temat prawa budowlanego obowiązującego w tym kraju. Zawsze należy podejmować współpracę z właściwymi specjalistami. Rzeczoznawcy działający na co dzień w Polsce mogą znakomicie radzić sobie z przeprowadzaniem ekspertyz na wznoszonych w naszym kraju budynkach, jednakże nie zmienia to faktu, że dla nich ocena stanu technicznego budynku powstałego w Niemczech może być już znacznie bardziej problematyczna (co nie znaczy jednak, że nigdy nie będą w stanie jej przeprowadzić).

Rzeczoznawcy budowlani są odpowiednimi specjalistami do przeprowadzania ekspertyz budowlanych. Bez względu na kraj, w którym się znajdują, są w stanie ocenić stan techniczny obiektów budowlanych. Jednakże istotne jest, aby skorzystać z usług rzeczoznawcy budowlanego działającego w konkretnym miejscu, w którym znajduje się badany obiekt.

Gdy chodzi o obiekty wzniesione w Niemczech, tylko rzeczoznawca budowlany z Niemiec będzie posiadał odpowiednią i aktualną wiedzę na temat prawa budowlanego obowiązującego w tym kraju, co pozwoli mu na dokonanie pełnej i poprawnej oceny stanu technicznego budynku. Współpraca z właściwymi specjalistami zawsze jest kluczowa.

Rzeczoznawcy budowlani pracujący na co dzień w Polsce mają doskonałe umiejętności w przeprowadzaniu ekspertyz budynków w kraju. Jednakże, ocena stanu technicznego budynków zbudowanych w Niemczech może być dla nich bardziej skomplikowana. Nie oznacza to jednak, że nie są w stanie przeprowadzić takiej oceny, ale może to wymagać większej uwagi i dodatkowej wiedzy na temat przepisów budowlanych obowiązujących w Niemczech.

Wnioskiem jest, że zawsze warto współpracować z rzeczoznawcami budowlanymi, którzy posiadają doświadczenie i znajomość przepisów w danym kraju, zwłaszcza jeśli chodzi o ocenę stanu technicznego budynków zbudowanych w konkretnym miejscu. To zapewni kompleksową i rzetelną ekspertyzę budowlaną.

Ogólnie rzecz biorąc każdy, kto ma teraz w planach przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej na jakimkolwiek budynku, powinien skoncentrować się w pełni na znalezieniu dobrego i właściwie wykwalifikowanego rzeczoznawcy, zdolnego do prawidłowej analizy stanu technicznego obiektu. Porządny rzeczoznawca powinien wyróżniać się kilkoma cechami. Na pewno kluczowe są jego ogólne kompetencje i to, by posiadał on dobre wyższe wykształcenie, bez którego nie byłoby mowy o przeprowadzaniu bardziej skomplikowanych czynności, niezbędnych przy wykonywaniu ekspertyzy. Ponadto najlepsi rzeczoznawcy są w posiadaniu nowoczesnych specjalistycznych narzędzi, dzięki którym wykonują swoją pracę nie tylko dobrze, ale też i szybko. Chętnie doradzają i pomagają klientom w różnych przypadkach i różnych sytuacjach. Wiedzą, jak informacje na temat stanu technicznego budynku mogą pomóc, gdy trzeba będzie wycenić zalane mieszkanie w Niemczech. Współpraca z porządnym rzeczoznawcą zwykle jest warta każdych wydanych na nią pieniędzy.

KONTAKT

Bezpłatna wstępna weryfikacja