Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Wybór rzeczoznawcy budowlanego wcale nie należy do najłatwiejszych, więc nic dziwnego, że gdy trzeba skorzystać z jego usług, to nie wiadomo, do kogo się zgłosić. Jednak istnieje kilka aspektów, na które wystarczy zwrócić uwagę, a wybór przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rzeczoznawcy budowlanego? Podpowiadamy!

Doświadczenie rzeczoznawcy budowlanego

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od sprawdzenia, z kim właściwie mamy do czynienia. Czy osoba, z której usług zamierzamy skorzystać to wykwalifikowany rzeczoznawca budowlany, który może poszczycić się bogatym doświadczeniem w branży? A może jednak wybrany przez nas fachowiec dopiero stawia pierwsze kroki w branży i to właśnie na naszym zleceniu będzie zdobywał doświadczenie. Rzeczoznawca budowlany o dużym doświadczeniu zawsze zapewnia najlepsze wsparcie, ponieważ dysponuje już pewną praktyką i doskonale wie, jakie kroki podjąć, by ocena danej nieruchomości była rzetelna. Właśnie takiej ekspertyzy potrzebujemy, więc lepiej upewnić się, czy mamy do czynienia z profesjonalistą, czy też nie.

Oferta rzeczoznawcy budowlanego

Nie bez znaczenia pozostaje również sama oferta rzeczoznawcy budowlanego, a dokładniej mówiąc to, co się na nią składa. Dlatego, jeśli nie chcemy się później rozczarować, to lepiej dowiedzieć się, jakie usługi oferuje wybrany przez nas rzeczoznawca budowlany i gdzie jest w stanie wykonać ekspertyzę. Warto także zwrócić uwagę, w jakich godzinach pracuje i jakie koszty nalicza za dojazdy do klientów.

Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy budowlanego?

Ekspertyzy rzeczoznawcy budowlanego wykonywane są na zlecenie zarówno firm jak i klientów indywidualnych. Najczęściej są one pomocne podczas transakcji kupna sprzedaży danych obiektów, bądź w momencie postępowań sądowych, takich jak spadki czy dziedziczenie. Ekspertyza może być przydatna przed zakupem budynku zarówno mieszkalnego, jak i użytkowego. Nawet po to, aby uzyskać odpowiednie podłoże do uczciwej negocjacji ceny danej nieruchomości, podczas jej zakupu.

Opinie innych klientów

Dodatkowo warto też sprawdzić, jaką opinią cieszy się rzeczoznawca budowlany wśród innych klientów. Z tym jednak nie powinno być żadnych trudności, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim miejsca, gdzie klienci chętnie dzielą się opiniami. Sprawdzenie kilku takich opinii pozwoli nam ustalić, z kim mamy do czynienia i czy postawiliśmy na odpowiedniego rzeczoznawcę budowlanego, czy też nie.

Bezpłatna wstępna weryfikacja