Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekspertyza po zalaniu Niemcy

Najważniejszym kryterium po zalaniu jest odpowiedź na pytanie „Jak wysoka była woda w dotkniętym zalaniem obszarze?”

Prywatne niemieckie prawo budowlane nie podlega tylko jednemu przepisowi. W związku z tym zastosowanie mają w szczególności przepisy niemieckiego kodeksu cywilnego (BGB).

Ekspertyzy z zakresu budownictwa zlecane są zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych. Najczęściej są pomocne przy kupnie i sprzedaży określonych nieruchomości lub w postępowaniach sądowych, takich jak problemy z nieruchomościami. Przed zakupem budynku mieszkalnego lub komercyjnego przydatne może być posiadanie wiedzy specjalistycznej. Nawet po to, by przy zakupie nieruchomości uzyskać odpowiednią podstawę do uczciwych negocjacji ceny danej nieruchomości.

 • Poziom wody jest rejestrowany na bardzo różne sposoby, ale parametry takie jak prędkość wody, siła wody oraz ilość wyrzucanego błota i gruzu są również ważne. Każdego dnia może nastąpić klęska żywiołowa we wszystkich regionach. Podczas katastrofy wiele środków do życia zostaje zniszczonych.

Najczęściej większość domów i firm jest zalanych do połowy pierwszego piętra lub, co gorsza, całkowicie zostają zalane. Widzieliśmy zalane parkingi podziemne lub parkingi wielopoziomowe.

Na dotychczas kontrolowanych terenach poziom wody wynosi zwykle od 70 cm do 1,80 m. Niektóre pojazdy były całkowicie zanurzone. Dotyczy to jednak warsztatów, w których woda dotarła do sufitu pierwszego piętra.

Co to jest typowe uszkodzenie powodziowe?

Jeśli woda i/lub błoto dostanie się do budynku, może uszkodzić strukturę ścian, instalację elektryczną, przyrządy i podpory. Ważną rolę odgrywa również woda, która spowodowała szkody. Czy jest to bardziej rodzaj “mętnej wody” czy “czysta woda”? Należy tutaj dokonać rozróżnienia, ponieważ szybkie działanie jest niezbędne, zwłaszcza w przypadku zanieczyszczonej wody, ponieważ często jest bardzo agresywne.

Czy elementy elektroniczne są bardziej ryzykowne, czy też elementy nieelektroniczne są bardziej wodoodporne?

Elektryczność/elektronika są szczególnie podatne na zalanie. Po powodzi występuje możliwość zwarcia i zwiększona rezystancja wewnętrzna spowodowana postępującą korozja.

Ekspertyza po zalaniu z Niemiec to oferta skierowana do klientów z Niemiec. Oferta powinna zainteresować wszystkich mieszkańców Niemiec oraz osób pracujących tam. Eksperci znajdujący się w Niemczech wyróżniają się dużą wiedzą i profesjonalnym podejściem do wykonywanego zawodu. Ich praca jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu uzyskane wyniki są rzetelne i wiarygodne. Z pomocą eksperta budowlanego istnieje długa lista korzyści i dodatkowego bezpieczeństwa dla firmy budowlanej.

Rzeczoznawca budowlany w Niemczech

Rzeczoznawca budowlany w Niemczech to osoba uprawniona do wykonywania niezależnych i poważnych ekspertyz w określonych sprawach budowlanych. Potrafi sporządzać ekspertyzy, przeprowadzać pomiary oraz wyciągać wnioski i rekomendacje, które są często wykorzystywane przez agencje rządowe i służą do rozwiązywania sporów pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego, klientami i firmami budowlanymi. Rzeczoznawca musi posiadać bardzo szeroką wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie budownictwa, co potwierdza tytuł rzeczoznawcy budowlanego nadawany przez stowarzyszenie zawodowe architektów i inżynierów budownictwa. W Niemczech praca asesora budowlanego traktowana była jako samodzielna praca technika budowlanego. Z kolei ustawa o deregulacji, która weszła w życie w tym samym roku, nieco ograniczyła swoje uprawnienia, przenosząc kwestie związane z oceną prawa budowlanego do kompetencji gmin zawodowych.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Czy osoba, z której usług zamierzamy skorzystać, to wykwalifikowany rzeczoznawca budowlany, oraz czy ma duże doświadczenie w tej dziedzinie? Może się okazać, że wybrany przez nas ekspert dopiero stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie i zdobywa na nas doświadczenie. Ważne jest to, że doświadczony rzeczoznawca budowlany zawsze oferuje najlepsze wsparcie, ponieważ ma już pewną praktykę i dokładnie wie, jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić rzetelną wycenę danej nieruchomości. To jest dokładnie to, czego potrzebujemy, więc lepiej upewnić się, czy jest to profesjonalny rzeczoznawca czy nie.

W celu podjęcia odpowiednich rozwiązań planistycznych oraz obiektywnie uzasadnionych decyzji finansowych lub administracyjnych konieczne było wykonanie ekspertyzy lub opinii z oceny stanu technicznego inwestycji lub budowy.

 • Współpraca z profesjonalistami w dziedzinie budownictwa pozwala również na:
 • Oszczędność czasu i pieniędzy podczas realizacji inwestycji.
 • Bezpłatne konsultacje dotyczące usług i ofert.
 • Zapewnienie wsparcia technicznego i logistycznego.
 • Dostępność nowoczesnych narzędzi i technik.
 • Możliwość dokonania inwestycji w Niemczech.
 • Umiejętność korzystania z wieloaspektowych usług budowlanych.
 • Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii.
 • Dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.
 • Szybka i wydajna pomoc w rozwiązywaniu problemów.
 • Szybko i łatwo znajdź odpowiednią pomoc w Niemczech.

KONTAKT

Bezpłatna wstępna weryfikacja