Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Kiedy spotka Cię to nieszczęście, czyli zalanie domu, w pierwszej chwili targają Tobą silne emocje: gniew, rozpacz, bezradność. Później przychodzi czas na działanie: trzeba określić przyczynę zalania, podliczyć straty oraz podjąć decyzję o koniecznych naprawach. Pomogą Ci w tym opinie techniczne po zalaniu.

Opinie techniczne pod kątem koniecznych napraw

Opinie techniczne po zalaniu są bardzo ważne pod kątem naprawy, a w szczególności dlatego, że pomagają oszacować jej koszty i starać się o odszkodowanie. Opinia będzie potrzebnym dokumentem w ewentualnym procesie sądowym.

Najczęściej wymieniane w opinii technicznej konieczne prace naprawcze po zalaniu to:

  • naprawa stanu ścian (wymiana tynku, odgrzybienie powierzchni ścian i stropów, wykonanie nowych gładzi, pokrycie farbą),
  • wymiana ościeżnic drzwiowych, wymiana stolarki drzwiowej, regulacja drzwi, naprawa cokolików,
  • czyszczenie posadzki z osadów po zalaniu,
  • wymiana okładzin, paneli na podłogach,
  • wymiana uszczelek, płyt gipsowo-kartonowych, wełny mineralnej.

Opinia techniczna wskaże również poważniejsze i niebezpieczne szkody, jak np. uszkodzenie fundamentów lub instalacji elektrycznej.

Opinie techniczne po zalaniu, a może jednak ekspertyza

Opinie techniczne wskażą, czy trzeba zrobić dodatkowe badania i pomiary, czy potrzebna jest ekspertyza techniczna budynku. Jeśli tak, to oględziny zostaną wsparte pomiarami za pomocą specjalistycznych sprzętów: higrometrem (aby zmierzyć poziom wilgotności), kamerą termowizyjną (by zyskać dokładny obraz skutków zalania, zlokalizować miejsce pęknięcia rury, wykryć miejsca zawilgocenia) i dokładniejszymi badaniami oraz analizą.

Remedium na kłopoty finansowe i nerwy

Tego typu oględziny domów są bardzo popularne (i wskazane) nie tylko po zalaniu swojego lokalu, ale także przed zakupem domu. Zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że dom mógł być w przeszłości zalany (bo np. stoi na terenie, na którym kiedyś była powódź).

Zalane mieszkanie

Prawidłowa ocena stanu technicznego budynku może poskutkować tym, że wypatrzonego domu nie kupisz, bo dowiesz się, że wymagałby zbyt dużego wkładu kosztów i pracy. Nie zawsze uszkodzenia widać na pierwszy rzut oka, więc wykrycie takich wad przez specjalistę pomoże uratować Twoje finanse i zaoszczędzi mnóstwa kłopotów.

Bezpłatna wstępna weryfikacja