Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Rzeczoznawca budowlany w czym jest pomocny

Potrzebny specjalista

Biegły rzeczoznawca budowlany może uchronić swojego klienta przed przykrymi niespodziankami i dodatkowymi kosztami podczas zakupu domu. Tego typu specjalista jest też pomocny podczas inwestycji firmowych, może bowiem wycenić wartość kupowanych przez firmę nieruchomości i pomóc w kwestiach rozliczeń podatkowych. Dowiedz się więcej w temacie rzeczoznawców budowlanych, zapoznając się z poniższym artykułem.

Wady budowlane zaistniałe w nowych budynkach i uszkodzenia istniejących, są w Polsce powszechne. Budownictwo to bowiem dział trudny, w którym często podobny budynek może mieć różną wartość ze względu na użyte materiały, ich jakość i precyzję wykonania. Dla laika niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na pytania, jakie są przyczyny uszkodzeń, jak rozległe są szkody, kto jest za nie odpowiedzialny, a wreszcie jaka będzie ostateczna wartość nieruchomości.

W takich skomplikowanych sytuacjach i problemach z oceną realnej wartości jakiegoś obiektu z pomocą przychodzi rzeczoznawca budowlany. Tej klasy specjalista może zweryfikować stan obiektu, dokonać jego oceny i przedstawić profesjonalną wycenę, zgodną z kategoriami ustawowymi i prawnymi zawiłościami. Warto więc dokonać dokładnej kwerendy by dowiedzieć się jakie dokładnie usługi świadczą konkretni rzeczoznawcy budowlani, ile należy zapłacić za poszczególne porady i gdzie można znaleźć wykwalifikowanego rzeczoznawcę budowlanego.

Co to jest ekspertyza budowlana?

Ekspertyza budowlana to jedna z podstawowych usług świadczonych przez rzeczoznawców budowlanych. Jej przygotowanie musi być rozpoczęte szczegółową obdukcją obiektu i oceną jego stanu technicznego. Rzeczoznawca music wówczas ocenić jakość użytych do budowy materiałów, wytrzymałość i trwałość wykonania głównych elementów konstrukcyjnych oraz wykonać obliczenia wytrzymałościowe.

W poczet ekspertyzy budowlanej wchodzą też analizy zaobserwowanych problemów i ich możliwych konsekwencji, dokumentacja fotograficzna i rysunkowa badanego obiektu czy tekstowy opis zrealizowanego zakresu badań. Do zadań rzeczoznawcy w ekspertyzie, należy też wskazanie co należy w budynku zmienić, naprawić bądź poprawić by wyeliminować jego podstawowe wady i zagrożenia, mogące trapić jego obecnych bądź przyszłych użytkowników.

Rzeczoznawca budowlany cena

Ceny usług świadczonych przez rzeczoznawców budowlanych w naszym kraju podlegają dużym wahaniom, w zależności od regionu i konkretnego zlecenia. Ogólnie jednak ceny te są dość wysokie z uwagi na trudność zdobycia tytułu rzeczoznawcy budowlanego. Taki specjalista musi bowiem zdobyć wiedzę opłacając kosztowny kurs, uzyskać dyplom inżyniera bądź architekta, zdać kurs kwalifikacyjny i wykazać się wieloletnim doświadczeniem w branży. Wartość takich usług jak ekspertyza budowlana cena za poradę czy wycenę oscyluje więc wokół dość dużych kwot.

Typowy rzeczoznawca budowlany w naszym kraju zarabia powyżej średniej krajowej, oczywiście jest to uśredniona wartość bowiem zależy od ilości podejmowanych zleceń. Ekspertyza budowlana cena za poradę czy opinię mają różną wartość. Usługa ekspertyzy budowlanej mieści się zazwyczaj w kwocie od dwóch tysięcy dwustu złotych do trzech tysięcy trzystu złotych. Wartość pozostałych usług jest znacznie niższa, nie są bowiem dokumentami urzędowymi i tak profesjonalnymi jak ekspertyza. Cena opinii czy porady to zazwyczaj kilkaset złotych. Chcąc mieć jednak potwierdzenie wartości nieruchomości ważne urzędowo, które można przedstawić na przykład w rozprawie sądowej warto zamówić ekspertyzę budowlaną.

Ceny usług świadczonych przez rzeczoznawców budowlanych w Polsce są bardzo zróżnicowane i zależą od regionu oraz specyfiki konkretnego zlecenia. Ogólnie jednak, ceny te są dość wysokie głównie ze względu na trudność zdobycia tytułu rzeczoznawcy budowlanego. Aby zostać rzeczoznawcą budowlanym, specjalista musi zdobyć wiedzę poprzez kosztowny kurs, uzyskać dyplom inżyniera lub architekta, zdać kurs kwalifikacyjny oraz wykazać się wieloletnim doświadczeniem w branży. Z tego powodu wartość usług takich jak ekspertyza budowlana, cena za poradę czy wycenę, zazwyczaj oscyluje wokół dość dużych kwot.

Przeciętny rzeczoznawca budowlany w Polsce zarabia powyżej średniej krajowej, chociaż oczywiście jest to wartość uśredniona, ponieważ zależy od ilości podjętych zleceń. Koszt ekspertyzy budowlanej, ceny za poradę czy opinii mogą różnić się od siebie. Usługa ekspertyzy budowlanej zazwyczaj wynosi od 2200 zł do 3300 zł. Wartość pozostałych usług jest znacznie niższa, ponieważ nie są one tak formalne i profesjonalne jak ekspertyza. Cena opinii czy porady zwykle oscyluje wokół kilkuset złotych. Jeśli jednak chcemy mieć oficjalne, urzędowe potwierdzenie wartości nieruchomości, które może być przedstawione na przykład w rozprawie sądowej, warto zlecić wykonanie ekspertyzy budowlanej.

KONTAKT

 

Bezpłatna wstępna weryfikacja