Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Bezpłatna wstępna weryfikacja !

  • PL – +48 730 006 666
  • PL – +48 537 775 577
  • AT – + 43 660 6666 555

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Rzeczoznawca budowlany to specjalista, który odpowiada między innymi za to czy obiekty budowlane oddane do użytku są bezpieczne. Ekspertyza budowlana wydana przez rzeczoznawcę to gwarancja, że budynek jest wykonany z najwyższą starannością i przez to w pełni bezpieczny. Ekspertyzy rzeczoznawców budowlanych mogą dotyczyć fabryk, domów jednorodzinnych, hoteli, galerii handlowych i wielu innych obiektów.

Nie da się ukryć, że zawód rzeczoznawcy budowlanego jest trudny. Żeby móc go wykonywać należy zdobyć tytuł inżyniera na kierunkach takich jak budownictwo czy architektura. Samo posiadanie dyplomu inżyniera oczywiście nie wystarczy. Kandydat na rzeczoznawcę musi mieć także duże doświadczenie (zgodnie z polskim prawem minimalne doświadczenie w tym zawodzie powinno wynosić 10 lat). Przyszły rzeczoznawca powinien mieć zarówno doświadczenie przy tworzeniu profesjonalnych projektów, jak i doświadczenie na budowie.

Tym co wyróżnia zawód rzeczoznawcy budowlanego jest ogromna odpowiedzialność. Od decyzji takiej osoby często zależy zdrowie i życie wielu ludzi. Z tego względu o posadę rzeczoznawcy mogą starać się wyłącznie kandydaci posiadający pełnię praw publicznych, z nieskazitelnym życiorysem. Ważne na tym stanowisku są takie cechy charakteru jak uczciwość, rzetelność, skrupulatność, odpowiedzialność. Specjalista zajmujący się rzeczoznawstwem musi być odporny na korupcję. Wystarczy wyobrazić sobie, co mogłoby się stać, gdyby rzeczoznawca skuszony dużymi pieniędzmi zaakceptował projekt nie spełniający wymogów bezpieczeństwa.

Zarobki w zawodzie rzeczoznawców budowlanych są dość wysokie, a jednak zróżnicowane. Zależą między innymi od ilości, a także jakości otrzymywanych zleceń. Zdecydowanie więcej zarabiają rzeczoznawcy budowlani z dużych miast. Równocześnie muszą się oni mierzyć z dużą konkurencją.

Praca rzeczoznawcy odbywa się częściowo w biurze, częściowo natomiast na budowie. Może się zdarzyć, że specjalista ten przyjmie zlecenie od klienta z innego miasta. Wówczas musi być gotowy na dłuższą podróż. Choć rzeczoznawcy budowlani mogą poruszać się pociągiem, samolotem lub autobusem, zazwyczaj oczekuje się od nich posiadania prawa jazdy kategorii B i swojego auta.

Wykonywanie zawodu rzeczoznawcy budowlanego wymaga silnej osobowości, zwiększonej odporności na stres (nie zawsze istnieje możliwość doboru klientów i współpracowników, a jak wiadomo ludzie są różni), a także wysoko rozwiniętych kompetencji interpersonalnych (między innymi szybkiego nawiązywania kontaktów i umiejętności przekonywania).

Call Now ButtonBezpłatna wstępna weryfikacja