Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Długo rozważałeś sprawę instalacji fotowoltaicznej. Spisywałeś wszystkie za i przeciw takiego systemu produkowania energii dla Twojego domu. Podjąłeś decyzję, że nie będziesz oszczędzać na materiałach. Wiesz, jak skorzystać z dofinansowania. Tylko jedno jeszcze spędza Ci sen z powiek – że efekt zepsują źle zamontowane panele fotowoltaiczne.

Co może pójść nie tak

Firma, którą zatrudnisz do instalacji fotowoltaiki, powinna być przez Ciebie starannie dobrana. Od tego, jak wykona usługę montażu, zależą przyszłe konsekwencje, nie tylko finansowe. Źle zamontowane panele fotowoltaiczne dają przeróżne skutki w zależności od tego, jaki błąd popełni ekipa:

  1. wybór niewłaściwej strony domu, zacienienie – mniejszy pobór energii, a także ryzyko pożarowe;
  2. pod złym kątem nachylenia – brak deklarowanej mocy, straty energii;
  3. nieprawidłowe mocowanie haków – uszkodzenia dachówki (w konsekwencji przeciekanie, zalewanie domu);
  4. nieprawidłowe mocowanie szyn – osłabienie/uszkodzenie całej konstrukcji (w konsekwencji nieprawidłowe działanie, skrócenie żywotności);
  5. źle dobrane elementy, np. falownik czy regulator ładowania – słabsza wydajność instalacji, zmiany napięcia;
  6. nieodpowiednie zabezpieczenie kabli – ryzyko porażenia prądem, pożarowe; nieprawidłowe działanie systemu lub brak działania.

Co robić, by źle zamontowane panele fotowoltaiczne nie były Twoją zmorą

Widzisz, że dużo zależy od Ciebie. Większość odpowiedzialności spadnie na Ciebie, gdy zdecydujesz się samodzielnie zamontować instalację fotowoltaiczną – to jest możliwe, gdy się na tym znasz. Jeśli nie, zaufaj ekipie. Żeby jednak zaufać, musisz wybrać odpowiednio. Zwróć uwagę na to, czy osoba/ekipa montująca:

  • ma certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego;
  • ma uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych (lub budowlane w specjalności instalacyjnej w tym zakresie);
  • jest doświadczona w montażu fotowoltaiki;
  • może przedstawić rekomendacje, opinie od dotychczasowych klientów.

Źle zamontowane panele fotowoltaiczne

Najważniejsza jest świadomość – Twoja i ekipy, którą zatrudniasz – że źle zamontowane panele fotowoltaiczne to nie tylko kłopot natury estetycznej czy straty finansowe. Nieprawidłowy montaż to przede wszystkim kwestia braku bezpieczeństwa dla rodziny zamieszkującej dom i ogromnego stresu. O spokojnym śnie nie ma wówczas mowy.

 

Skontaktuj się z nami

 

Bezpłatna wstępna weryfikacja