Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Bezpłatna wstępna weryfikacja !

  • PL – +48 730 006 666
  • PL – +48 537 775 577
  • AT – + 43 660 6666 555

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Z naszym zachodnim sąsiadem związało swoje losy wielu Polaków. Emigracja zarobkowa w Niemczech spowodowała powstanie prawie milionowej populacji naszych rodaków mieszkających i pracujących za naszą zachodnią granicą. Wielu z nich podjęło decyzję o tym, że nie wracają do Polski. Część z nich, po latach spędzonych na wynajmach mieszkań i domów, postanowiła nabyć lub wybudować własną nieruchomość.
Wychodzą oni z założenia, że płacić komuś za wynajem, w dłuższej perspektywie czasu, jest bez sensu. Wolą wybudować własne lokum, aby mieć jakąś solidną podstawę własnej egzystencji w kraju, z którym wiążą swoje losy.

Warto jednak pamiętać, że w obecnych czasach szybkich zmian cen materiałów budowlanych i robocizny, łatwo nie doszacować lub przeszacować koszt wybudowania własnego domu. W takich sytuacjach na wagę złota jest osoba która na co dzień zajmuje się wyceniają takich inwestycji. Warto wtedy poszukać ekspertów.

Rzeczoznawca budowlany Niemcy – jest to osoba która, przy zakupie nieruchomości, sprawdzi czy cena transakcyjna proponowana przy zakupie nieruchomości, nie odbiega od średniej ceny rynkowej. Zwykle porównuje On cenę ze średnią cen transakcyjnych w okolicy, w której nieruchomość jest kupowana. Zwykle ceny są porównywane z okresu jednego roku i pozwalają realnie zobaczyć wartość przedmiotu transakcji. Natomiast Ekspert budowlany Niemcy będzie w stanie oszacować nie tylko wartość nieruchomości, ale także pomoże przygotować kosztorys robót, co jest kluczowe w wypadku budowy domu systemem gospodarczym. Pozwala zobaczyć także, czy ewentualni wykonawcy, nie próbują zawyżać cen usług.

Kupując dom gotowy, warto zwrócić się o pomoc do osoby, która będzie w stanie opisać aktualny stan nieruchomości. Nie jest to jednak takie proste. Ocena techniczna Niemcy jest zupełnie inna niż Ocena Techniczna Polska. W naszych krajach są zupełnie różne przepisy budowlane. Warto o tym pamiętać, aby nie narazić się potem na problemy związane z nieprawidłowo wybudowaną, lub zakupioną nieruchomością.

Sumując, znalezienie projektu, lub gotowej nieruchomości do zakupu, jest tylko początkiem drogi do uzyskania własnej nieruchomości. Osoby, które znają się na niemieckim prawie budowlanym, posiadają rozeznanie w cenach materiałów budowlanych, wiedzą jak wycenić zakres robót budowlanych, są nie tylko niezbędne, ale wręcz konieczne, do prawidłowego przeprowadzenia zakupu lub budowy. Bez nich cała inwestycja może zostać nie dość że źle wykonana technicznie, to jeszcze istnieje ryzyko niespełnienia norm , które w Niemczech, każda budowa musi spełniać.

Call Now ButtonBezpłatna wstępna weryfikacja