Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekipa budowlana a poprawny montaż

Czy wiesz, jak dobrze wybrać ekipę budowlaną?

Masz zamiar włożyć w inwestycję mnóstwo pieniędzy, czasu i zaangażowania. Wiesz, że kolejne miesiące będą pełne napięcia, nieprzewidzianych sytuacji, stresu. Dlatego potrzebujesz wykonawców, którzy zrobią to, za co im zapłacisz – solidnie, zgodnie z założeniem i w terminie. Tylko jak wybrać ekipę budowlaną, z której będziesz zadowolony?

Gdzie znaleźć dobrą ekipę budowlaną

  1. Szukaj w rodzinie i po znajomych – to metoda najpopularniejsza i przynosząca zwykle najlepsze rezultaty. Jeśli ktoś z nich ma za sobą budowę, wie na jej temat znacznie więcej niż Ty. Poleci lub odradzi ekipę, z której sam korzystał. Słyszał na pewno o innych dużo, bo przez jakiś czas żył tematem budowy na okrągło. Poza tym wiesz, że Cię nie okłamie. No i u „swojego” możesz sobie dokładnie i bez skrępowania obejrzeć wykonanie.
  2. Rozejrzyj się po okolicy i wybudowanych niedawno domach. Podpytaj właścicieli tych budynków, których wykonanie Ci się spodobało. Jeśli ten ktoś jest zadowolony, z pewnością da Ci namiar na potencjalnych wykonawców.
  3. Odwiedź fora internetowe – to ogromna baza informacji w stylu „polecam / nie polecam”. Tylko weź porządne sito i przesiej te informacje. Traktuj forum jak fazę wstępną – gdy znajdziesz wykonawcę tą drogą, upewnij się w inny sposób, czy jest godna zaufania (czytaj poniżej).

Jak dobrać sobie odpowiednią ekipę budowlaną

Znaleźć to jedno, ale ostatecznie decyduj dopiero wtedy, gdy spełnisz kolejne warunki:

  • przemyśl decyzję na spokojnie,
  • zdobądź opinie i rekomendacje,
  • poproś potencjalnego wykonawcę o przedstawienie kosztorysu prac i zaproponowanie przybliżonego terminu ukończenia prac,
  • dowiedz się, jakiej jakości sprzęt ekipa wykorzysta do wykonania poszczególnych prac,
  • zweryfikuj doświadczenie potencjalnych wykonawców,
  • oglądnij dotychczasowe realizacje ekipy, porozmawiaj z właścicielami budynku,
  • podpisz umowę.

Wymagaj, bo z konsekwencjami zostaniesz na lata

W żadnym momencie nie powinieneś się źle czuć z tym, że „wybrzydzasz” czy „wymyślasz”, jak mogą Ci niektórzy zarzucać. Chcesz mieć dom czy inną inwestycję wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego, solidnie i w terminie? To działaj z rozwagą. Dobrze dobrana ekipa budowlana to przecież znaczna część składowa komfortu Twojego i Twojej rodziny teraz (przy budowie) i w przyszłości (przez lata użytkowania np. domu).

 

Skontaktuj się z nami

 

Bezpłatna wstępna weryfikacja