Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Bezpłatna wstępna weryfikacja !

  • PL – +48 730 006 666
  • PL – +48 537 775 577
  • AT – + 43 660 6666 555

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekspert budowlany Niemcy

Kupno posiadłości w Niemczech? Najpierw warto zapoznać się z jej stanem technicznym. Oczywiście nie każdy musi mieć doświadczenie w dziedzinie budownictwa i wiedzieć od czego rozpocząć oględziny. W takim wypadku zaleca się najęcie eksperta budowlanego.

Rzeczoznawca budowlany Niemcy.

W Niemczech najęcie takiego specjalisty nie należy do najdroższych usług, a pozwala na uniknięcie wielu kosztów w przyszłości. Ekspertyza budowlana bowiem informuje nie tylko o obecnym stanie technicznym budynku, ale też o słabych punktach, którymi, choć nie wydaje się to konieczne na pierwszy rzut oka, lepiej zająć się od razu, gdyż pogarszający się stan będzie generował większe koszty naprawy w przyszłości.

Ocena techniczna Niemcy.

Ocenę techniczną przeprowadza specjalista w zakresie budownictwa. W przypadku nowych budynków jej wystawienie jest zazwyczaj wystarczające do określenia stopnia bezpieczeństwa nieruchomości. Czasem jednak, przykładowo w przypadku starszych, dawno nieremontowanych lub mocno zniszczonych domów wystawienie wstępnej oceny technicznej prowadzi do wynajęcia rzeczoznawcy budowlanego, w celu sporządzenia ekspertyzy będącej dokumentem bardziej szczegółowym.

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę?

Otóż ekspert powinien nie tylko móc pochwalić się odpowiednimi uprawnieniami oraz certyfikatami. Powinien też mieć kierunkowe wykształcenie oraz najlepiej duże doświadczenie. Nie warto oszczędzać na tego rodzaju fachowcach. W końcu to oni zapewniają kupującego o bezpieczeństwie transakcji. Eksperci budowlani w krajach takich jak Austria, Niemcy, czy Holandia na szczęście słyną ze swojego profesjonalizmu i obszernej wiedzy, a społeczeństwo chętnie korzysta z ich pomocy. Dlatego też nie należy spodziewać się większych problemów z kondycją kupowanego obiektu.

Kiedy jeszcze potrzebna jest pomoc ekspertów budowlanych w Niemczech?

Na przykład w przypadku postępowania sądowego dotyczącego rozdzielenia majątku. Także podczas podziału spadku czy spraw dotyczących dziedziczenia wskazany jest rzeczoznawca budowlany.
Niemieckie prawo budowlane ponadto określiło pewne sytuacje, w których obligatoryjnie należy wezwać rzeczoznawcę. Są to wszelkie uszkodzenia konstrukcji nośnej budynku, na przykład w wyniku pożaru czy zalania. Także jeśli właściciel planuje zmianę sposobu użytkowania lub modernizację jest prawnie zobowiązany do sporządzenia ekspertyzy budowlanej.
Oprócz powyższych przypadków rzeczoznawcy budowlani zajmują się prowadzeniem przeglądów okresowych i kontroli obiektów budowlanych. Występują też w charakterze biegłych sądowych lub jako doradcy budowlani.

Call Now ButtonBezpłatna wstępna weryfikacja