Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekspertyza budowlana – co powinna zawierać?

Ekspertyza budowlana jest oceną stanu technicznego danego budynku, która jest opracowana na podstawie wyliczeń oraz badań wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcji.

Ekspertyza budowlana ma na celu ocenę stropów, ścian, elewacji, dachu, fundamentów. Oczywiście jej zakres może być różny w zależności od potrzeby osoby, która ją zleca. Najczęściej takie ekspertyzy zawierają opis budynku, opis badanych elementów, opis sposobu posadowienia fundamentów, dokumentację rysunkową i fotograficzną, obliczenia dopuszczalnych obciążeń oraz szczegółowe wnioski z oględzin.

Takimi usługami zajmuje się rzeczoznawca budowlany, który powinien być osobą kompetentną i doświadczoną. Wykonanie ekspertyzy należy powierzyć osobie posiadającej uprawnienia do przeprowadzania tego typu badań. Profesjonalna ekspertyza wymaga bardzo precyzyjnych obliczeń i wniosków, dlatego musi być przeprowadzona przez rzeczoznawcę z prawdziwego zdarzenia. Rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy powinien posiadać przede wszystkim rekomendację wydaną przez wojewodę. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do tego, że podejmujemy współpracę z odpowiednią osobą.

Na podstawie przeprowadzonej ekspertyzy budowlanej możemy uzyskać bardzo cenne informacje na temat stanu technicznego interesującego nas budynku. Taka ekspertyza może służyć też, jaki rekomendacja do rozbudowy lub modernizacji budynku. To dlatego tak ważne jest to, aby zdecydować się na współpracę z odpowiednim specjalistą, który wykona dla nas profesjonalną ekspertyzę.

Czym zajmuje się rzeczoznawca budowlany?

Właściciele budynków, którzy chcą wykonać różnego typu prace modernizacyjne, powinni zgodnie z prawem skorzystać z usług rzeczoznawcy budowlanego. Podobnie należy postąpić, gdy w wyniku różnych sytuacji losowych nastąpi uszkodzenie konstrukcji nośnej obiektu. Kim jest rzeczoznawca budowlany i czym się zajmuje?

Główne zadanie rzeczoznawcy budowlanego polega na fachowej ocenie stanu technicznego budynku. Do dokumentów, jakie sporządza rzeczoznawca należy nie tylko opinia techniczna, ale także ekspertyza budowlana, szczegółowo analizująca stan techniczny budynku i jego zgodność z normami bezpieczeństwa. Jako ekspert w zakresie budownictwa rzeczoznawca może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie lub występować w roli biegłego w sądzie. W zakres jego usług wchodzi doradztwo techniczne i inwestycyjne, w wielu przypadkach zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych. Właściciele nieruchomości położonych poza granicami kraju często potrzebują pomocy, jaką oferuje doświadczony rzeczoznawca budowlany Austria Niemcy czy Wielka Brytania to tylko wybrane kraje, na terenie których działa wielu polskich rzeczoznawców. Oceniają stany techniczne budynków przed zakupem i sprzedażą, sporządzają ekspertyzy i opinie. Wykonują obowiązkowe i doraźne przeglądy techniczne budynków. Kontrolują stany techniczne obiektów nowych, po remontach i rozbudowywanych. Rzeczoznawcy budowlani zajmują się wymiarowaniem i projektowaniem obiektów. Pomagają ustalić wartość nieruchomości. Świadczą usługi dla klientów indywidualnych i firm.

Rzeczoznawca budowlany Austria, Niemcy

W jakim stanie są nasze budynki?

Bardzo często można usłyszeć o tym, że doszło do tragedii, ponieważ nikt w porę nie zareagował. Wystarczy wziąć pod uwagę choćby stan techniczny budynków. Ocena tego to zadanie, którym musi zajmować się rzeczoznawca budowlany, ale nietrudno zauważyć, że dzieje się wiele złego. Można wręcz powiedzieć, że czasem mamy do czynienia z proszeniem się o problemy.

Kto zajmie się oceną techniczną budynku?

Jeżeli potrzebna jest ekspertyza budowlana, nie ma się nad czym zastanawiać – najwyższa pora zapoznać się z ludźmi, którzy zajmują się takimi ekspertyzami. Można odnieść wrażenie, że jest to naprawdę spore grono. Z drugiej strony czasem mogą pojawiać się pewne obawy. Krótko mówiąc, raczej nie wszystkie osoby są warte zainteresowania. Zresztą wystarczy spojrzeć na komentarze. Komentarze nie są może dokładnym wyznacznikiem, ale bez wątpienia możemy rozmawiać o bardzo cennej wskazówce. Do tego trzeba mieć na uwadze, że poszukiwanie rzeczoznawcy może mieć związek z różnymi okolicznościami. Dość powiedzieć, że zdarza się, iż konieczny jest rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy.

Zapewne niektórzy zastanawiają się nad tym, jak wygląda sytuacja pod kątem finansowym. Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie dużo mówi się o pieniądzach i co najważniejsze, nie chodzi o zbyt przyjemne rozmowy. Jeśli kogoś interesują konkrety, nie pozostaje nic innego jak śledzenie stron internetowych rzeczoznawców budowlanych. Tam wszystko powinno być zgodne z tym, co ma miejsce w rzeczywistości. Ponadto najważniejsze jest to, aby usługa została odpowiednio zrealizowana.

 

Bezpłatna wstępna weryfikacja