Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekspertyza budowlana

Nawet najlepiej wykonane budynki posiadają pewną żywotność i po pewnym czasie mogą ulec mniejszym bądź większym zniszczeniom. Aby mieć pewność, że zamieszkiwanie w budynku jest bezpiecznie i nie wiąże się choćby z minimalnym ryzykiem, warto co jakiś czas zdecydować się na przeprowadzenie ekspertyzy. Ekspertyza budowlana to działania, które polegają na ocenie stanu technicznego budynku. Dzięki wykonaniu ekspertyzy można kontrolować, czy budynek nie posiada poważnych wad, które mogłyby skutkować niebezpieczeństwem. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ekspertyzy jest rzeczoznawca budowlany. Spektrum jego działań jest bardzo rozległe, jednak jego główną domeną jest ocenianie kondycji budynku na podstawie przeprowadzonych oględzin.

Rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy to oferta, która powinna zainteresować Polaków mieszkających w Austrii bądź w Niemczech. Dzięki pomocy doświadczonych rzeczoznawców możliwe jest szybkie, profesjonalne, a zarazem tanie ocenienie stanu technicznego budynku. Rzeczoznawcy dokładnie oglądają każdy milimetr budynku i na podstawie precyzyjnych oględzin oceniają, czy mieszkanie w określonym budynku nie wiąże się z niechcianym ryzkiem. Decydując się na pomoc rzeczoznawców, można być pewnym, że otrzymuje się rzetelną pomoc, która może okazać się niezwykle ważna w przyszłości. Troska o bezpieczeństwo powinna być bowiem priorytetem dla nas wszystkich, a dzięki ekspertyzie budowlanej możliwa jest utwierdzenie się w przekonaniu, że nasz budynek spełnia obowiązujące normy.

AUSTRIA NIEMCY – RZECZOZNAWCA I EKSPERTYZA

Prawo budowlane w krajach takich jak Austria i Niemcy jest na swój sposób skomplikowane i dla laika niełatwe do ogarnięcia. RZECZOZNAWCA BUDOWOLANY AUSTRA NIEMCY z reguły jednak działa na podobnych zasadach jak w Polsce. RZECZOZNAWCA BUDOWLANY – jest to osoba, która sporządza dokumentację tzw. EKSPERTYZA BUDOWLANA, która przedstawiona jest w formie opinii,
na podstawie przeprowadzonych badań i pomiarów wytrzymałości każdej części konstrukcji, w danym obiekcie są to w szczególności ściany, dach, fundamenty itp. Ponieważ wszystkie sprawy są dość skomplikowane, dobrze jest w trakcie przygotowań do wykonania renowacji, budowy czy remontu wziąć pod uwagę zlecenie firmie, najlepiej takiej z wieloletnim doświadczeniem wykonanie takiej ekspertyzy. Zwłaszcza, że w niektórych krajach takie ekspertyzy przy niektórych inwestycjach mogą być wymagane przez Urzędy.
W związku z tym, iż niewiele da się wyczytać z Internetu na ten temat jeśli chodzi o takie kraje jak Austria i Niemcy to warto przemyśleć sprawę i udać się w tej kwestii do specjalistów.
Jeśli zamierzamy się budować w tych krajach najlepiej skontaktować się wcześniej z firmami w Polsce, które również specjalizują się w prawie budowlanym w danych państwach. Takich firm i opinii o nich możemy znaleźć dużo w Internecie. Ekspertyza taka pozwoli nam na to, że będziemy się czuć bezpiecznie i mieć poczucie spokoju sumienia na przyszłość. Czasem zdarza się, że wystarczy opinia techniczna, jednak zazwyczaj jest ona wydawana na podstawie oględzin, a nie pomiarów technicznych danego budynku, jak to jest w przypadku ekspertyzy budowlanej. Te dwa pojęcia często są mylone, dlatego warto dowiedzieć się, jakie wymogi musimy spełnić w tej kwestii.

Jak sporządzana jest ekspertyza budowlana w Polsce

Jako dokument określający rzeczywisty i aktualny techniczny stan budynku, ekspertyza musi być poprzedzona serią analiz. Zaliczamy do nich przede wszystkim ocenę stanu elementów konstrukcyjnych w tym poszczególnych ścian budynku, dachu, fundamentów i filarów. W dobrej ekspertyzie znajdziemy też wykaz słabości budynku, błędów konstrukcyjnych, awarii lub potencjalnych zagrożeń a także obliczenia co do przyszłości zachowania się tych elementów.

Ekspertyzę sporządzają w naszym kraju zazwyczaj specjaliści typu rzeczoznawca budowlany. Tego typu ekspert prawidłowo zawrze prawne aspekty dokumentu oraz sprawnie oszacuje stan budynku. Dodatkowo rzeczoznawca budowlany, ma pełne uprawnienia budowlane i jego ekspertyza jest ważna, mogąc stanowić podstawę prawną do czynności urzędowych. Mimo takich kompetencji, pozycja rzeczoznawcy jest słabo ugruntowana ustawowo, rozporządzenia nie regulują jasno jego zadań.

Ekspertyzy w Niemczech i Austrii

Niemcy i Austria posiadają znacznie bardziej szczelny i uporządkowany system prawny niż Polska. Uprawnienia i zadania rzeczoznawców budowlanych są podobne, jednak przepisy dokładnie je regulują. Rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy, posiada status biegłego sądowego i ma szerokie uprawnienia.

Rzeczoznawcy zajmują się kwestiami problemów sądowych, oceniają stan budynku i wydają o nim szczegółową opinię. Nieco inny typ ekspertyz stosuje się do obiektów zabytkowych lub przeznaczonych do rewitalizacji. Ekspertyza musi wówczas opisać historię budynku i zmiany wprowadzane w nim na przestrzeni lat.

 

Branża budowlana niesie ze sobą wiele wyzwań, które można opisać jako zmagania z pozyskiwaniem jakościowych materiałów budowlanych, kadry, która ma doświadczenie, ale nie tylko. Warto tutaj również wspomnieć o innych procesach, które są istotne. Ekspertyza budowlana to dokument, który może wystawić tylko autoryzowana osoba. Jest to poświadczenie stanu technicznego danej budowli. Takie dokumenty są niezbędne w przypadku budowania pomieszczeń przemysłowych i innych. Trzeba się również o nie zatroszczyć z powodów bezpieczeństwa.

Rzeczoznawca budowlany to z kolei osoba, której obecność na budowie może okazać się kluczowa. Jest to postać, która może sporządzić wymieniony już dokument. Praca takiego specjalisty może wyglądać różnie w zależności od konkretnego budynku. W celu ustalenia stanu technicznego oraz innych szczegółów budynku, konieczne jest dobranie odpowiedniej metody pomiarowej. W tym celu konkretna osoba, która znajdzie się na miejscu budowy zajmie się wykorzystaniem odpowiednich metod pomiarowych.

Warto również zwrócić uwagę na usługi, które mogą być wykonane poza granicami kraju. Takich warto szukać pod hasłem rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy. Kraje niemieckojęzyczne również rządzą się określonymi wymogami w zakresie prowadzenia prac budowlanych. Polscy specjaliści również są pożądani na tych rynkach oraz cenieni. Warto zwrócić na nich uwagę. Są to praktycy, którzy mogą również doradzić w dalszych postępowaniach na drogach urzędowych. Budownictwo, by było jakościowe, powinno być najpierw sprawdzone.

 

Bezpłatna wstępna weryfikacja