Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Ekspertyza techniczna po zalaniu mieszkania

Wypadki to coś, czego chcielibyśmy uniknąć, niestety zdarzają się, do tego najczęściej w najbardziej niepożądanym przez nas momencie. O ile stłuczka samochodowa może wynikać z naszej nieuwagi i pretensje możemy mieć tylko do siebie, to najbardziej dotkliwe, również finansowo, są często takie wypadki, które zdarzają się w domu i nie możemy im zapobiec. Wystarczy jeden telefon od sąsiada, że z jego sufitu cieknie woda, a już urywamy się z pracy i pędzimy przez miasto w myślach szacując straty, jakie będziemy musieli pokryć. Zalane mieszkanie sąsiada i nasze własne, zniszczone meble, pęknięte ściany – to wszystko co może nas czekać po powrocie, a my będziemy musieli pożegnać się z od dawna planowanymi wakacjami czy nowym autem, ponieważ czeka nas remont i usuwanie szkód, jakie powstały w wyniku awarii. Zalane mieszkanie w Niemczech to dodatkowy problem, ponieważ spodziewany koszt będzie jeszcze wyższy niż w naszym kraju, a jeszcze większy problem będzie wtedy, gdy informację o awarii dostaniemy będąc w Polsce, setki kilometrów od miejsca zdarzenia. Będziemy musieli wtedy znaleźć kogoś, kto będzie mógł nam pomóc z wyceną strat oraz ustaleniu jakich zniszczeń doznał budynek w wyniku tego wypadku.

Zapewne wielu, w ramach oszczędności, zechce naprawić szkody jak najtaniej, często usuwając jedynie widzialne skutki problemu, jednak jest to poważny błąd. Prawdziwe straty mogą być dużo poważniejsze, w dodatku niewidzialne dla niewprawionego oka. Dlatego niezbędna będzie ekspertyza budowlana w Niemczech, która pomoże oszacować skalę problemu, jaki nas spotkał. Czy dotyczy on jedynie widzialnych elementów, czy też uszkodzeń doznały również te elementy całej struktury, które znajdują się głębiej, pod spodem. Dobry ekspert powinien wycenić straty, precyzyjnie określając zakres niezbędnych prac. Czy czeka nas jedynie malowanie ścian, czy też może trzeba będzie wymieniać panele na podłodze? Które elementy można uratować, a co nadaje się już jedynie do wyrzucenia? Kompleksowa analiza sytuacji sprawi, że choć naprawa szkód będzie nas kosztować dużo więcej, niż byśmy sobie tego życzyli, to całościowe rozwiązanie problemu już teraz sprawi, że w przyszłości unikniemy ponownych kłopotów, gdy nasza oszczędność przypomni o sobie wraz z nową awarią.

Tym bardziej pomoc eksperta będzie niezbędna za granicą, gdy możemy spotkać się z nieznanymi nam warunkami prawnymi, jakie musi spełniać budynek, czy też po prostu nie będziemy orientowali się w cenach materiałów. Rzeczoznawca budowalny w Niemczech to osoba, która w tej sytuacji przyjdzie nam z pomocą, udzielając niezbędnych informacji, a także szacując zakres szkód, jakie powstały w wyniku wypadku, który nas spotkał. Dzięki temu unikniemy samodzielnego angażowania się w szacowanie strat, które może przynieść więcej szkód niż pożytku, zwłaszcza jeśli sami nie mamy żadnego doświadczenia związanego z branżą budowlaną, przez co narażeni jesteśmy nie tylko na pominięcie wielu istotnych aspektów, ale także nieprawidłowe usunięcie szkód, co może skutkować nowymi problemami w niedalekiej przyszłości. Oczywiście, każdy z nas, mając do czynienia z takimi niespodziewanymi i zdecydowanie niepożądanymi wydatkami chciałby rozwiązać problem, jak najtańszym kosztem, ale warto mieć na uwadze, że nadmierna oszczędność może nam się nie opłacić w długoterminowej perspektywie, ponieważ spowoduje dodatkowe koszty w przyszłości, a tego z pewnością chciałby uniknąć każdy z nas. Nie warto więc unikać profesjonalnych rozwiązań, lecz skorzystać z wiedzy i doświadczenia eksperta.

Jak poradzić sobie z zalanym mieszkaniem w Niemczech?

Wydaje się, że problem zalanego mieszkania w Niemczech zdarzać się może raczej rzadziej niż częściej. Jednak prawda jest taka, że nawet w Niemczech pogoda potrafi spłatać psikusa i doprowadzić do takiego niefortunnego wypadku. Przecież nawet tam zdarzają się powodzie! Dlatego dobrym pomysłem jest pamiętanie o szkodach powodziowych podczas wynajmu na obszarze narażonym na powódź.
Niemcy składają się z pięciu dużych dorzeczy (Łaby, górnego Dunaju, Renu, Wezery i Ems) i kilku mniejszych. Niemieckie miasta i miasteczka położone wzdłuż tych basenów są podatne na szkody powodziowe.
Kiedy powodzie wreszcie ustępują, uszkodzenia powodziowe w wynajmowanych lub własnych czterech ścianach stają się widoczne. Nie trzeba dodawać, ze zalane mieszkanie w Niemczech może być także wynikiem chociażby pękniętej rury hydraulicznej.

W takich nieszczęśliwych wypadkach dobrze być zorientowanym w obowiązujących w Niemczech przepisach prawnych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie prawa i obowiązki masz jako najemca i wynajmujący w przypadku szkód powodziowych i jak możesz rozwiązać tę sytuację tak szybko, jak to jest tylko możliwe.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że przy powstałych szkodach spowodowanych przez powódź lub uszkodzoną hydraulikę w budynku oraz w mieszkaniu, obowiązek spoczywa na wynajmującym. To on musi zatem naprawiać wszystkie szkody powodziowe. Dotyczy to zarówno wypompowywania wody, jak i uszkodzeń samego budynku, a także wynajmowanych mebli i sprzętów, takich jak choćby zabudowa kuchenna. Właściciel jest również odpowiedzialny finansowo za wszystkie te naprawy i renowacje. Wyjątkiem od tej zasady jest przypadek, gdy w grę wchodzi wyposażenie osobiste najemcy, ponieważ jest ono traktowane wówczas jako własność prywatna.

Podmiotem odpowiedzialnym każdorazowo za ocenę zniszczeń wywołanych zalaniem jest specjalny ekspert. Ekspertyza budowlana w Niemczech ma na celu oceną stanu technicznego takiego budynku, który został uszkodzony podczas niefortunnych zdarzeń losowych. Dzięki temu można uzyskać dużo cennych informacji, przygotowując jednocześnie stosowną dokumentację techniczną, która może następnie zostać użyta w toku spraw dochodzeniowych o wypłatę ewentualnych odszkodowań. Zawierać ona powinna wszystkie zdjęcia i rysunki techniczne, a także podsumowanie finansowe.

Jeżeli poszukiwany jest taki rzeczoznawca budowalny w Niemczech, dobrze jest skorzystać z wygodnych w stosowaniu wyszukiwarek internetowych. Zawierają one często rankingi, które wskazują i podpowiadają najlepsze rozwiązania. W szybki sposób można też porównać ceny podmiotów funkcjonujących na rynku. Warto także opierać się na zdaniu znajomych, którzy mieli już okazję korzystać z takich ekspertyz na terenie Niemiec. W cenie są zawsze eksperci dłużej obecni na rynku, którzy zdobyli właściwe doświadczenie w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw. To tak naprawdę od ich profesjonalizmu zależy, czy przeprowadzona ekspertyza budowlana skutecznie będzie stała na straży interesów osób poszkodowanych. Pamiętać przy tym należy, że podstawową sprawą jest posiadanie ubezpieczenia od wypadków losowych. Nie ma większego problemu by załatwić je w Niemczech online.

Dodatkowo warto pozostawać w stałym kontakcie ze stowarzyszeniami lokatorów. Zgodnie bowiem z ustawą o doradztwie prawnym stowarzyszenia lokatorów doradzają swoim członkom w określonych kwestiach prawnych. Ponadto Niemieckie Stowarzyszenie Lokatorów informuje, na co należy uważać w przypadku szkód powodziowych i burzowych. Dostępna jest bezpłatna infolinia.

KONTAKT

Bezpłatna wstępna weryfikacja