Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę budowlanego w Niemczech?

Poszukując specjalistów za granicą, wiele osób zastanawia się nad tym, jak odnaleźć fachowców, którym można będzie zaufać. W sytuacjach, w których potrzebne są opinie techniczne lub ekspertyzy budowlane, kompetencja i doświadczenie eksperta są wyjątkowo istotne. Na co zwrócić uwagę, aby znaleźć właściwego człowieka?

Czym zajmuje się rzeczoznawca budowlany?

Osoby wykonujące ten zawód oceniają jakość robót budowlanych. To od rzeczoznawcy zależy, czy budynek zostanie uznany za bezpieczny do zamieszkania. Bez wydanej przez niego ekspertyzy niemożliwe jest oddanie budowli do użytku. Rzeczoznawca budowlany Niemcy może być trudniejszy do odnalezienia niż fachowiec w Polsce. Ekspertów można jednak odnaleźć m.in. przez internet. Gdzie należy ich szukać?

Jak szukać eksperta za granicą?

Ekspert budowlany Niemcy może być odnaleziony dzięki odpowiednim stronom internetowym. Pojawiają się tu zarówno witryny konkretnych firm, jak i portale ogłoszeniowe. Zaleca się skorzystać z lokalnych serwisów, gdzie swoje usługi oferują miejscowi rzeczoznawcy. Dobrym pomysłem może być też odszukanie lokalnych firm przyjmujących tego typu zlecenia i wybranie się do ich stacjonarnych placówek.

Jaki rzeczoznawca będzie dobry?

Przed zatrudnieniem fachowca warto sprawdzić jego wiarygodność i kompetencje. Wiele osób decyduje się na zatrudnienia ekspertów, z których usług korzystali ich znajomi. Oprócz samego polecenia warto jednak skontrolować, jakie dokładnie wykształcenie posiada dana osoba. Każdy rzeczoznawca musi ponadto posiadać ubezpieczenie.

Ocena techniczna Niemcy powinna być przeprowadzona przez doświadczonego fachowca. Nie znając osób związanych z branżą budowlaną w danym regionie można dość łatwo natknąć się na oszustów. Aby tego uniknąć, warto sprawdzić kilka podstawowych informacji. Jeżeli pod podanym przez firmę adresem znajduje się budynek mieszkalny lub użytkowy, rzeczoznawca jest bardziej wiarygodny niż ten, którego adres wskazuje wyłącznie biuro korespondencyjne.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z innymi osobami, które miały styczność z danym rzeczoznawcą. Jeśli jednak nie jest to możliwe zaleca się skorzystać z usług osób o rozpoznawalnych nazwiskach. Na ich temat łatwiej jest odnaleźć ewentualne opinie lub komentarze w internecie. Oficjalne listy rzeczoznawców powinny być również dostępne zarówno w sieci, jak i urzędach. Odnalezienie godnego zaufania fachowca nie powinno więc przysporzyć większych problemów nawet za granicą. Informacje na temat jego kompetencji będą dodatkowym zabezpieczeniem.

Wyceny za Odrą

Wielu Polaków prowadzi biznes w Republice Federalnej Niemiec i posiada tam nieruchomości bądź dokonuje inwestycji. Niestety system prawny niemieckich landów jest zupełnie inny niż Polski, inaczej są regulowane kwestie nieruchomości oraz oceny technicznej. Jeśli więc interesuje Cię temat rzeczoznawców budowlanych w Niemczech, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Rzeczoznawca budowlany Niemcy

Ekspert budowlany Niemcy to osoba o zupełnie innej pozycji niż w Polsce. W naszym kraju rzeczoznawcą budowlanym zostać można tylko po specjalnym kursie, studiach oraz zdanym egzaminie na rzeczoznawcę. Innymi furtkami do tej godności jest posiadanie tytułu profesora kierunków związanych z tematem. W Niemczech sytuacja wygląda nieco inaczej. Mianem rzeczoznawcy budowlanego, jest określany specjalista od nieruchomości. Do jego zadań należy między innymi sprawdzanie, czy nieruchomość została prawidłowo wybudowana, wykrywanie ukrytych wad obiektów budowlanych oraz szacowanie ewentualnych kosztów remontu budynków istniejących. W poczet obowiązków rzeczoznawcy budowlanego należy doradztwo przy zakupie nieruchomości, jak również przy budowie nieruchomości czy sporządzaniu profesjonalnych wycen szkód.

W Republice Federalnej Niemiec określenie ,,Bausachverständigen” tłumaczone jako ,,rzeczoznawca budowlany” nie jest prawnie chronionym tytułem zawodowym. Aby zostać rzeczoznawcą nie trzeba, tak jak w Polsce zdawać egzaminów, taką osobą staje się każdy pracujący w nieruchomościach po przepracowaniu pewnej ilości lat w branży czy ukończeniu wykształcenia w tym zakresie. Często tytularni rzeczoznawcy nie mają nawet i wykształcenia przez co ich kwalifikacje są niskie. Nie znaczy to, że nie ma zapotrzebowania na wysokiej jakości ekspertów. Po prostu mniej wyspecjalizowani rzeczoznawcy zajmują się tam pośrednictwem nieruchomości i sporządzaniem podstawowych wycen zaś Ci o wyższych kwalifikacjach dokonują wizji budynków i pracują nad poważnymi obiektami. Jak jednak znaleźć w Niemczech dobrego rzeczoznawcę z kwalifikacjami?

Ocena techniczna Niemcy – czyli specjaliści z klasą

Wiele osób poszukując pomocy w branży ocena techniczna Niemcy, waha się jakiego rzeczoznawcę zatrudnić by mieć pewność, że profesjonalnie wykona swą pracę. W kraju między Renem a Odrą mianem rzeczoznawcy może nazwać się każdy, a nie każdy posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje. Aby nie trafić na podejrzanego eksperta, który nie zna się na branży najlepiej jest wcześniej sprawdzić, czy posiada on przynajmniej jedno z uprawnień takich jak uznanie za publicznie powołanego i zaprzysiężonego rzeczoznawcę budowlanego, uznanie przez wykwalifikowane stowarzyszenie ekspertów budowlanych Republiki Federalnej czy certyfikacja zgodnie z DIN ISO 9001:2008.

Rzeczoznawca budowlany — czy warto szukać pracy za granicą?

Rzeczoznawca w dziedzinie budownictwa zajmuje się przede wszystkim weryfikacją stanu technicznego budynku, sporządzaniem ekspertyz i opinii. Te zadania mają na celu stwierdzenie czy dana nieruchomość może zostać dopuszczona do użytkowania. Rzeczoznawca budowlany powinien mieć odpowiednie uprawnienia zawodowe, wiedzę teoretyczną oraz udokumentowaną wiedzę praktyczną.

Ocena techniczna Niemcy

Proces budowlany lub generalny remont budynku to zwykle długotrwałe i wymagające zatrudnienia wielu fachowców doświadczenie. Na różnych etapach takiego procesu mogą się pojawić różne problemy. Pękające ściany, nieszczelny dach lub bardziej ogólnie — problemy z nierzetelnym wykonawcą. Nawet drobne błędy i niedopatrzenia podczas trwania budowy czy remontu mogą mieć w przyszłości istotne konsekwencje. Gdy na różnych etapach prac remontowo-budowlanych pojawiają się trudności, warto skorzystać z usług rzeczoznawcy.

Aby określić aktualny stan techniczny budynku, rzeczoznawca sporządza ekspertyzę, badając jego stan rzeczywisty i przyglądając się wielu szczegółom konstrukcji. Na podstawie przeprowadzonych badań sporządzana jest ekspertyza zawierająca analizę elementów konstrukcyjnych, wykazująca przyczyny uszkodzeń i błędy popełnione na różnych etapach projektowania oraz budowy, a także wskazująca zalecane działania naprawcze. Dzięki tym wszystkim informacjom uzyskujemy wiedzę o budynku oraz o tym, czy nadaje się on do użytkowania, ewentualnej modernizacji lub rozbudowy.
Warto pamiętać, że ekspertyza to nie to samo co opinia techniczna, która jest pojęciem dużo węższym i dotyczy w zasadzie tylko etapu projektowania.

Zarówno w kraju, jak i za granicą, na przykład w Austrii czy Niemczech, praca rzeczoznawcy budowlanego to zawód ceniony i potrzebny. Profesjonalista w tym fachu nie powinien mieć trudności w uzyskaniu zatrudnienia.

Rzeczoznawca budowlany Niemcy

Szukając zatrudnienia w charakterze rzeczoznawcy budowlanego za granicą, podstawą będzie oczywiście znajomość swojego fachu i posiadanie odpowiednich uprawnień. Ważna jest też znajomość prawa budowlanego kraju, w którym zamierzamy pracować. Pod hasłem “ekspert budowlany Niemcy” lub “rzeczoznawca budowlany Niemcy” ofert nie brakuje, ale należy pamiętać, że jest to zawód wymagający uprawnień, specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Warunkiem zatrudnienia będzie też z pewnością doskonała znajomość języka z dużym naciskiem na słownictwo fachowe z zakresu budownictwa oraz prawa budowlanego.

Praca za granicą to zawsze wyzwanie, ale będąc pewnym swoich umiejętności i spełniając wymogi formalne, warto takie wyzwanie podjąć.

Bezpłatna wstępna weryfikacja