Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Opinie techniczne po wybuchu gazu

Wybuch gazu to jedno z najbardziej niebezpiecznych zdarzeń, do jakich może dojść w domu. Nie daje szans na stopniowy ratunek. Trzeba mieć szczęście w nieszczęściu, by akurat być poza domem w trakcie wybuchu. Najtragiczniejsza jest utrata życia, ale straty poniesione to pakiet problemów na wielką skalę. Czy opinie techniczne po wybuchu gazu pomogą się z nimi uporać?

Techniczne skutki wybuchu gazu w domu

Wybuch gazu czasami pozbawia dotychczasowego domu nad głową, ale w wielu sytuacjach jest nadzieja, że po remoncie będzie można do niego wrócić. Sytuacja, jaką możesz zastać po wybuchu, to:

  • uszkodzone lub całkowicie zniszczone: konstrukcja domu, ściany, strop, okna, drzwi, dach;
  • skutki pożaru powybuchowego (poważne zniszczenia m.in. uszkodzone elementy drewniane, płyty, izolacja, elewacja, podłogi, płytki);
  • zniszczone instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, grzewcza,
  • zniszczone lub uszkodzone sprzęty, wyposażenie, umeblowanie, dokumenty, rzeczy osobiste itd.

Opinie techniczne po wybuchu gazu, ekspertyzy – podstawa prac naprawczych

Po wybuchu i zniszczeniu w jakimś stopniu budynku trzeba najpierw go zabezpieczyć i ocenić, czy stan jego konstrukcji umożliwia dalsze zamieszkanie.

Opinie techniczne i ekspertyzy to sporządzone przez specjalistów dokumenty, które zawierają szereg informacji na temat stanu technicznego budynku i dalszego w związku z tym postępowania dotyczącego ewentualnej naprawy. Wytyczne i zalecenia ujęte w tych dokumentach to podstawa do tego, by zaplanować wszystkie prace, przygotować się na poniesienie kosztów (warto sporządzić kosztorys) i starać się o odpowiednie odszkodowanie.

wybuch gazu w mieszkaniu

Opinie techniczne po wybuchu gazu domu, który chcesz nabyć

Jeżeli dom, który zamierzasz kupić, miał w swojej historii wybuch gazu, to opinia techniczna (ewentualnie ekspertyza, jeśli z opinii wynika, że należy ją wykonać) jest po prostu niezbędna. Bez niej prosisz się o kłopoty albo duże straty finansowe.

Być może dotychczasowy właściciel takie dokumenty posiada (powinien), wtedy koniecznie domagaj się możliwości wglądu. Biorąc pod uwagę, że wybuch gazu często się wiąże z naruszeniem konstrukcji domu, zaniedbanie sprawdzenia tego jest ryzykiem związanym z bezpieczeństwem mieszkańców.

Sam wgląd nie wystarczy – sprawdź również, czy zalecone prace naprawczo-budowlane, które widnieją w opinii/ekspertyzie, zostały wykonane. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia, wiesz, że sam będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty naprawy. A to przecież wpłynie na cenę zakupu domu (lub rezygnacji z zakupu).

Bezpłatna wstępna weryfikacja