Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Pożar mieszkania w Niemczech – jakie kroki podjąć?

Chcielibyśmy, aby nasze życie przebiegało spokojnie i bez żadnych wypadków. Jednak jest ono nieprzewidywalne i w każdej chwili może nas spotkać coś złego. Takie wydarzenia to na przykład zalanie mieszkania, pożar czy kolizja. Kiedy dochodzi do takiego zdarzenia często jesteśmy zestresowani i przerażeni. Nie wiemy jak sobie poradzić, do kogo zadzwonić i jakie kroki podjąć. Co zatem w sytuacji, kiedy już dojdzie do takiego nieszczęścia jakim jest pożar?

1. Znalezienie przyczyny
Pożar mieszkania to sytuacja, która może przytrafić się każdemu, a przy tym przysporzyć wielu szkód i problemów. Może on wynikać z naszej winy czyli niedopatrzenia czy nieuwagi. Druga możliwość to usterki spowodowane przez sąsiadów, bądź wynikające z wad budynku, który zamieszkujemy. Jakie mogą być ewentualne zniszczenia w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru? Mogą to być między innymi:
– zniszczenia ścian czy podłóg,
– awarie urządzeń elektrycznych (telewizor, pralka, lodówka),
– utrata rzeczy osobistych (dokumentów, ubrań),
– zniszczenia gniazdek, wtyczek, oświetlenia
oraz okien czy mebli. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Sytuacja jest prosta o ile znamy źródło pożaru: paląca się świeczka, nieodłączony sprzęt czy wadliwa instalacja elektryczna. Trudniejsza jest sytuacja kiedy nie jest możliwe znalezienie przyczyny wtedy potrzebna będzie ekspertyza budowlana. Najważniejsze żeby została ona wykonana przez fachowców, którzy znają odpowiednie przepisy i są rzetelni.

2. Ekspertyza budowlana w Niemczech – kto ją wykonuje?
Wiadomo, że każdy kraj stosuje inne zasady dotyczące budownictwa czy instalacji. Zasady stosowane w przypadku kiedy następuje pożar mieszkania w Niemczech będą różniły się od zasad obowiązujących w Polsce czy we Francji. Jeśli chcemy dostać ubezpieczenie, ponieważ szkody są duże a nie znamy przyczyny pożaru warto skorzystać z usług rzeczoznawcy budowlanego. Jest to osoba, która posiada uprawnienia do przeprowadzenia ekspertyzy budowlanej. Rzeczoznawca budowalny w Niemczech ma za zadanie określić jaki jest stan techniczny budynku, w którym doszło do pożaru. Przeprowadza on oględziny obiektu budowlanego, jak również wymaganej dokumentacji. Wykonuje potrzebne obliczenia i pomiary techniczne. Na podstawie zebranych informacji sporządza specjalny dokument zwany ekspertyzą budowlaną.

3. Ekspertyza budowlana w Niemczech – co zawiera?
Czym tak dokładnie jest ekspertyza budowlana? Jest to dokument, w którym zawarty jest szczegółowy opis aktualnego stanu technicznego budynku. Rzeczoznawca budowlany przeprowadza przegląd obiektu, odpowiednie badania i wszelkie dane umieszcza w dokumencie. Na jego podstawie można stwierdzić czy dany budynek jest bezpieczny i czy można w nim zamieszkać.

4. Rzeczoznawca budowalny w Niemczech – jak znaleźć eksperta?
Ekspertyza budowlana w Niemczech musi być przeprowadzona przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Warto więc poświęcić trochę czasu na rozeznanie się w tym temacie. Każda miejscowość czy region może mieć inne zasady dotyczące instalacji czy budownictwa. Dobrze więc, aby nasz ekspert znał się na danych dotyczących obszaru, na którym znajduje się budynek, w którym doszło do pożaru. Możemy prosić również o udostępnienie nam przez znalezionego rzeczoznawcę dyplomów czy odpowiednich dokumentów. Łatwiejsza droga to zasięgnięcie informacji i poleceń od znajomych czy czytanie opinii w internecie.

5. Koszty ekspertyzy budowlanej.
Ekspertyza budowlana w Niemczech jak każda inna usługa może być wykonana drożej bądź taniej. Wszystko zależy od naszych możliwości. Warto jednak zadać sobie pytanie czy oszczędność w takiej sytuacji ma sens. Dobrze przeprowadzona ekspertyza może w efekcie końcowym pomóc nam zdobyć wyższe ubezpieczenie czy uchronić nas w przyszłości przed podobnymi wypadkami. Rzetelny rzeczoznawca budowlany w Niemczech skupi się na wszystkich detalach i wytłumaczy co były przyczyną pożaru. Tańsza usługa może być wykonana niedokładnie przez co nie zostaną sprawdzone wszystkie elementy budynku. Zamieszkanie budynku, który nie był odpowiednio sprawdzony może przynieść negatywne konsekwencje. Zapłacenie bardziej doświadczonemu rzeczoznawcy może nas uchronić przed wydaniem o wiele większej sumy w przyszłości.

6. Ubezpieczenie mieszkania
Jeśli jeszcze nie mamy wykupionego dobrego ubezpieczenia naszego mieszkania to jest to odpowiedni moment żeby się tym zainteresować. Własnie w takich sytuacjach możemy odzyskać chociaż część straconych pieniędzy. Oczywiście ekspertyza budowlana w Niemczech będzie nam potrzebna do uzyskania ubezpieczenia. Im dokładniejszy i bardziej szczegółowy dokument dostarczymy tym mniej zakład ubezpieczeniowy będzie dociekliwy. Wiadomym jest, że oprócz wypadków ludzie potrafią posunąć się do różnych czynów, aby uzyskać pieniądze. Zakłady ubezpieczeniowe są więc nieufne i bardzo dokładnie przyglądają się takim sytuacjom. Przedstawiając dokładnie przeprowadzoną ekspertyzę wzbudzamy zaufanie.

Wiedząc jak bardzo życie może być nieprzewidywalne powinniśmy zadbać o ubezpieczenie naszych mieszkań czy samochodów, jak również mieć wykupione ubezpieczenie na życie. Jeśli już dojdzie do przykrych wydarzeń warto udać się po pomoc do eksperta. Pozwoli nam to zaoszczędzić sobie dodatkowych stresów, a będziemy mieli pewność, że jesteśmy w dobrych rękach fachowca

https://szkodywbudownictwie.pl/kontakt/. 

Bezpłatna wstępna weryfikacja