Przedstaw swoją sytuację naszym ekspertom i uzyskaj wsparcie oraz potrzebne informacje.

Email

info@szkodywbudownictwie.eu

Ucierpiałeś w wyniku szkody budowlanej ?
Nie wiesz, co dalej ?
Zadzwoń – +48 730 006 666

Stan techniczny budynku

Zastanawiasz się nad tym, jak przedstawia się stan techniczny budynku? W takiej sytuacji warto zainteresować się osobami oferującymi ekspertyzy budowlane. Dobra ekspertyza budowlana jest po prostu konieczna.

Czy wszystkim można zaufać?

Kiedy zwrócimy uwagę na opinie, można odnieść wrażenie, że nie każdy rzeczoznawca budowlany wzbudza zainteresowanie. Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że są przeróżne okoliczności. Dość powiedzieć, że czasem konieczny może być rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy.

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, co robić, kiedy pojawiają się wątpliwości? Odpowiedzi oczywiście mogą być różne i co najważniejsze, na kogoś trzeba się zdecydować. Warto również zatrzymać się przy doświadczeniu. Opinie nie zawsze muszą odzwierciedlać rzeczywistość, ale wiele lat na rynku to niebagatelny atut. Nie sposób sobie wyobrazić sytuację, w której osoba niegodna zaufania utrzymuje się na rynku przez wiele lat. Wydaje się to wręcz niemożliwe.

Warto również zwrócić uwagę na ceny. W ostatnim czasie o cenach mówi się naprawdę sporo i absolutnie nie ma w tym nic dziwnego. Nie powinno zaskakiwać też to, że ktoś może mieć problem z wysokimi cenami. Z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że cena powinna być w najlepszym wypadku sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest znalezienie osoby, która doskonale wywiąże się z postawionego zadania. To zawsze musi być sprawa priorytetowa. Zresztą wystarczy zastanowić się nad tym, do czego może dojść, gdy rzeczoznawca budowlany nie wywiąże się należycie ze swojej roli.

Stan techniczny

Zadajesz sobie pytanie, czy stan techniczny budynku jest dobry? Zajmowanie się stanem technicznym budynku jest istotne i też trzeba mieć na uwadze, że mowa o czymś, czego w żaden sposób nie wolno pominąć. Krótko mówiąc, konieczna jest porządna ekspertyza budowlana. W pewnych sytuacjach nie ma pola na niejasności – muszę wiedzieć, jak przedstawia się rzeczywistość.

Na kogo postawić?

Kiedy przejrzy się dostępne oferty, trudno nie zauważyć, że jest wielu rzeczoznawców budowlanych. Niemniej jednak raczej nie każdy cieszy się powszechnym zaufaniem. W każdej branży możemy znaleźć ludzi lepszych i gorszych. Do tego nie można zapomnieć o tym, że ludzie znajdują się w różnych sytuacjach. Krótko mówiąc, może zdarzyć się nawet tak, że potrzebny będzie rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy.

Pewnie pojawia się teraz pytanie, czy można mieć gwarancję, że dany rzeczoznawca budowlany należycie wywiąże się ze swojego zadania? Pewność jest ważna, ale wydaje się, że mowa o czymś, co nie zawsze da się osiągnąć. Kiedy przejrzymy komentarze, możemy dowiedzieć się wiele, ale gwarancji mieć nie będziemy. Zawsze jest mniejsze lub większe ryzyko i co najważniejsze, trzeba dążyć do tego, aby ryzyko było możliwie niskie. Nie można też zapomnieć o tym, że chodzi o ludzi – nawet najlepsi pracownicy to nie są roboty.

Warto również pamiętać o tym, że zawsze dobrze pokusić się o rozmowę z potencjalnym rzeczoznawcą. Nie trzeba od razu podejmować wiążących decyzji (choć też lepiej zbyt długo nie czekać – w końcu ktoś może zainteresować się usługami danej osoby).

Czym jest ekspertyza budowlana?

Ekspertyza budowlana jest to szczegółowa ocena i opis stanu budynku przygotowana na podstawie badania i wyliczenia solidności i wytrzymałości składowych elementów konstrukcji. W pierwszej kolejności rzeczoznawca budowlany oszacowuje stan fundamentów, następnie ścian, elewacji, dachu i stropów. Co zawiera ekspertyza budowlana? Poprawnie wykonane ekspertyzy stanu technicznego konstrukcji budynków muszą spełniać całą gamę wytycznych. Opis budynku poddanego ekspertyzie oraz celu, któremu ekspertyza ma służyć. W ekspertyzie powinien znaleźć się opis poddanych badaniu elementów konstrukcji obiektu, opis materiałów, z jakiego został budynek wykonany, pełne i precyzyjne wymiary, szczegóły dotyczące posadowienia fundamentów oraz opis konstrukcji stropu, ścian i dachu. Rzeczoznawca budowlany tworzy dokumentację fotograficzną i rysunkową poszczególnych elementów budynku przeprowadza obliczenia obciążeń poszczególnych składowych konstrukcji i określa ich poziom dopuszczalności. Zarówno w Polsce, jak i rzeczoznawca budowolany Austra Niemcy przeprowadza ocenę zaawansowania uszczerbku na stanie budynku i określa możliwości jego dalszego użytkowania. Określany jest także zakres możliwości realizacji potencjalnej przebudowy, stan instalacji poparty opisem ewentualnych braków, uszkodzeń, pęknięć. Końcowym elementem ekspertyzy jest lista zaleceń co do poprawy stanu faktycznego obiektu. Dokument sporządzony na podstawie wytycznych ekspertyzy jest wiążący dla kierowników budowy oraz inwestorów i obwarowany potencjalnymi sankcjami z zakresu prawa administracyjnego.

Bezpłatna wstępna weryfikacja